Krystyna Janda dubbinguje w Uncharted 3

uncharted 3 krystyna janda polski dubbing
Chcecie wreszcie usłyszeć polski dubbing w Uncharted 3? Sony Computer Entertainment Polska poinformowało nas, że w Uncharted 3: Oszustwo Drake’a w postać Katherine Marlowe wcieli się sama Krystyna Janda! W rozwinięciu oficjalna informacja prasowa, próbka polskiej wersji oraz polska okładka gry.

Krystyna Janda jako Katherine Marlowe –
aktorka po raz pierwszy dubbinguje postać z gry wideo!
__________________________________________________________________________
Warszawa, 6 października 2011 r. – Równo 35 lat po swoim debiucie filmowym w Człowieku z marmuru Andrzeja Wajdy (1976), Krystyna Janda debiutuje po raz drugi. Tym razem w filmowej grze Uncharted 3 – Oszustwo Drake’a, w której wciela się w postać przywódczyni tajnej organizacji. Jak sama mówi dubbingowanie postaci animowanej nie jest proste. Nie sprawdzają się znane z teatru czy filmu środki wyrazu. Jakie zatem zastosuje Janda tym razem? O tym przekonamy się już 2 listopada 2011, kiedy Uncharted 3 – Oszustwo Drake’a pojawi się na półkach sklepowych.

Krystyna Janda użyczyła swojego głosu głównej postaci kobiecej – Katherine Marlowe. Jest ona przywódczynią tajemnej organizacji i głównym wrogiem Nathana Drake’a – bohatera kultowej już serii Uncharted. To kobieta o niezwykle silnej osobowości. Dialogi z udziałem słynnej aktorki dodają scenom specyficznego smaczku, a wyrazistość postaci wprowadza do gry powiew świeżości.

Krystyna Janda o pracy nad Uncharted 3, mówi, jak o ciekawym i zupełnie nowym dla niej doświadczeniu: „Jest to moje pierwsze doświadczenie w dubbingu postaci z gry. Zdecydowałam się wziąć udział w tym projekcie z czystej ciekawości i muszę przyznać, że stało się to dla mnie nie lada wyzwaniem. Okazało się bowiem, że nie mogę operować pewnymi środkami wyrazu jakie stosuję grając w filmie lub teatrze, a muszę niezwykle precyzyjnie i dosłownie oddać emocje, które odczuwa moja bohaterka w danej chwili. Z całą pewnością wcielenie się w postać złej i silnej jednocześnie Katherine Marlowe, było dla mnie doświadczeniem ciekawym i jednocześnie odległym od tego, czym zajmuję się na co dzień”
Przypominamy, że Sony Computer Entertainment Polska zapraszając do współpracy Krystynę Jandę kontynuuje projekt Lokalizacje 2.0, którego celem jest zapewnienie polskim użytkownikom najwyższej jakości korzystania z gier oraz usług PlayStation w języku polskim. Założenia projektu w skrócie:
Najlepsze tłumaczenia – do tego dążymy.
Największe gwiazdy – dlatego je zatrudniamy.
Najwyższy komfort – oferowanych usług.


Premiera gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a – już 2 listopada!

uncharted 3 okładka cover pl

13 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  Fajnie powiedziała, tak grubo podkreśliła nazwę „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a” hehe ;).

 2. nathan85 pisze:

  Nie podoba mi się Uncharted z dubbingiem. :] Tzn potwornie nie podoba mi się sam polski głos Drake’a. Zupełnie nie pasuję do prawdziwego… Reszta postaci jest nawet ok.

 3. Anonim pisze:

  Osobiście lubię głosy tylko w oryginale np. w Wiedźminie nie strawiłbym angielskiego dubbingu – musi być polski ;). To samo mam z Uncharted i innymi grami 😉

 4. robak30-03-1994 pisze:

  Nie pierdolcie bo pasuje. To ten sam glos co w u2 czyli Jarosław Boberek i inni

 5. Anonim pisze:

  Zależy, co kto lubi. Jeśli gram w polską wersję jakiejś gry, to wpierw przechodzę ją z angielskim dubbingiem (i polskimi napisami ;p) a potem sprawdzam polskich voice aktorów ;). W tym przypadku myślę, że Krystyna Janda pasuje do tej roli.

 6. nathan85 pisze:

  To prawda, Krystyna Janda i inni pasują do tych ról. Jednak jeżeli chodzi o głównego bohatera to nie podoba mi się jak dopasowali głos. Nie podoba mi się i wolę oryginalną wersję językową z polskimi napisami, ale każdy ma inny gust. :p

 7. Benio pisze:

  Mi też się podoba dubbing tej kate, nathan drake w sumie też ujdzie no ale mogliby dać kogoś innego

 8. robak30-03-1994 pisze:

  Nie .Boberek jest najlepszy. On jest najlepszy do roli Nathana

 9. nathan85 pisze:

  To, że lubisz tego Boberka to nie znaczy, że jego głos pasuję do Drake’a. :p
  Moim zdaniem nie pasuję…

 10. […] Otchłań. Wśród aktorów podkładających głos w Uncharted 3 były znane postacie takie jak Krystyna Janda, nie inaczej jest tym razem. W Złotej Otchłani usłyszymy m.in. Dorotę Gardias wcielającą się […]

Napisz nowy komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Inne posty z kategorii