Amy Hennig opuszcza Naughty Dog

Jedna z czołowych i najważniejszych postaci w studiu Naughty Dog – Amy Hennig odeszła w tym tygodniu od dewelopera jak informuje IGN, które ma potwierdzenie tej wiadomości od Sony.

Amy Hennig pracowała w Naughty Dog przez ostatnie 10 lat jako scenarzystka i dyrektor kreatywna przy takich produkcjach jak seria Jak and Daxter oraz Uncharted. Co więcej, pracowała przy zbliżającej się dużymi krokami najnowszej odsłonie Uncharted na PS4. Wygrała Writers Guild of America w 2012 roku za scenariusz Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Fortune Magazine niedawno umieścił Hennig w swojej liście 10 najbardziej wpływowych kobiet w branży gier video.

Podobno Hennig została zmuszona do odejścia przez Neila Druckmanna i Brucea Straleya, którzy tworzyli scenariusz do The Last of Us. Jednak to tylko plotka bez pokrycia ponieważ samo ND nic w tej sprawie nie mówi, a Sony poproszone przez IGN o wypowiedź wydało poniższy komunikat:

„Możemy potwierdzić to, że Amy Hennig opuściła szeregi Naughty Dog. Amy miała istotny wkład w branże gier wideo i doceniamy wszystko czego dokonała dla Naughty Dog. Nie wpłynie to jednak na czas tworzenia Uncharted.”

Nie wiadomo gdzie Amy Hennig znajdzie nowe zatrudnienie, ale scenarzystka na pewno nie będzie musiała się martwić o brak ciekawych propozycji.
Źródło: uk.ign.com

4 komentarze

  1. michał pisze:

    Jeśli piszecie o tak ważnej postaci, jeśli chodzi o Uncharted, wypadałoby napisać poprawnie jej nazwisko w tytule. Jej nazwisku to Hennig, nie Henning.

Napisz nowy komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Inne posty z kategorii