uncharted drakes fortune postacie
drakeNathan Drake (Nolan North) – poszukiwacz skarbów oraz potomek słynnego angielskiego korsarza, sir Francis’a Drake’a. Wyruszył do Ameryki Południowej, aby odkryć tajemnice dotyczące skarbu El Dorado. Ostatecznie zabił Navarro’a i wrzucił do oceanu złoty posąg. Nate to ryzykant, który nie boi się nowych wyzwań. Jest także typem romantyka, lubiącego przebywać w towarzystwie pięknych kobiet. W czasie podróży zaprzyjaźnił się z Eleną Fisher, która kręciła film na temat ich wyprawy. Nathan świetnie strzela oraz jest specjalistą w walce wręcz.

 

sullyVictor Sullivan (Richard McGonagle) – wieloletni przyjaciel Drake’a i doświadczony łowca skarbów. Sully kocha kobiety i ich towarzystwo. Potrafi umiejętnie nawiązywać kontakty z ludźmi. Niestety posiada łatwość popadania w kłopoty i jest łatwowierny. Sądzi, że pieniądze są w stanie zaspokoić jego potrzeby, co niejednokrotnie okazało się dla niego zgubne. Wraz z Nate’m uczestniczył w ekscytującej wyprawie do Panamy. Pomimo wielu słabości, Victor Sullivan jest szczerym i dobrym człowiekiem.

 

elenaElena Fisher (Emily Rose) – dziennikarka telewizyjna i długoletnia przyjaciółka Nathan’a. Dzięki wspólnej podróży z nim do Panamy w poszukiwaniu skarbu El Dorado, stała się znaną i świetnie opłacaną dziennikarką w amerykańskiej stacji telewizyjnej. Ambitna i dobrze zorganizowana. Uparcie dąży do celu. Jest też niezwykle spostrzegawcza, co niejednokrotnie pomogło Drake’owi w poszukiwaniu posągu.

 

 

romanGabriel Roman (Simon Templeman) – poszukiwacz skarbów, dowódca grupy najemników, a także wróg i konkurent Drake’a w poszukiwaniu skarbu El Dorado. Pragnął jako pierwszy zdobyć złoty posąg. Chciał do tego zadania wykorzystać Victor’a Sullivan’a. Niezwykle ambitny i okrutny. Współpracował też z innym najemnikiem, Eddym Raja. Został zabity przez Atoq’a Navarro.

 

 

eddyEddy Raja (James Sie) – dawny znajomy Nathan’a, dowodzący grupą współczesnych piratów. Szalony i zwariowany. Celem jego poszukiwań był skarb El Dorado. Pomagał Romanowi w odnalezieniu posągu. Zginął w walce z potworami, w podziemiach sanktuarium.

 

 

navarroAtoq Navarro (Robin Atkin Downes) – najemnik i współpracownik Gabriela Romana. Jedyną rzeczą, na której mu zależało, był złoty posąg. Nie cofnął się przed niczym, by go zdobyć. Navarro okazał się zdrajcą, gdyż użył podstępu, aby wyeliminować Romana. Podczas pojedynku z Drake’m został zabity na statku transportowym.