Postacie w Uncharted 3

 

nathan drake Nathan Drake – w tej części serii nasz bohater po raz kolejny podąży tropem swojego przodka Sir Francisa Drake’a w poszukiwaniu zaginionego miasta „Iramu Filarów” ukrytego gdzieś w głębi pustyni Ar-Rab-Al-Chali na półwyspie arabskim. W poszukiwaniu poszlak, Nathan wraz z kompanami odwiedzi takie miejsca jak Francja, Syria czy Jemen.
elena Elena Fisher – Reporterka, prawdopodobnie była partnerka Nate’a pomiędzy wydarzeniami z drugiej, a trzeciej części uniwersum. Powód rozstania nie wiadomy. W „Oszustwie Drake’a” Elena pomaga Nathanowi oraz Sully’emu w przedostaniu się do Jemenu, jak i zapewniła im nocleg, czy broń. Na koniec gry dochodzi do ciekawego wydarzenia.
Dowiecie się jakiego, gdy tylko przejdziecie grę!
sully Victor „Sully” Sullivan – w tej części nasz stary Sully pomoże nam między innymi we Francji, Syrii, czy w Jemenie. W pewnym momencie fabuły U3 zniknie on w ciekawych okolicznościach (o których się dowiecie przechodząc grę). Później na szczęście wróci do nas, by wraz z Natem odnaleźć ich upragniony Irem Filarów.
katherine marlowe Katherine Marlowe – jest główną antagonistką w Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, jest pochodzenia brytyjskiego. Liderka tajnego stowarzyszenia, którego korzenie sięgają ponad czterysta lat do czasów Królowej Elżbiety I. Katherine jest grana przez Rosalind Ayres. Zależy jej na pierścieniu sir Francis’a Drake’a. Uważa, że ma do niego takie same prawa jak Nathan.
Talbot Talbot – członek tej samej sekty, którą dowodzi Katherine Marlowe. Jest jej głównym podwładnym, którego zadaniem jest zdobycie pierścienia. Niejednokrotnie Talbot zaskoczy nas swoją przebiegłością, czy sprytem. Nathan ma z nim styczność od samego początku, do końca fabuły.
Ramzes Ramzes – przywódca piratów, prawdopodobnie pochodzenia arabskiego. Wspólnik Talbota. To właśnie przez Ramzesa został uwięziony nasz główny bohater. Niezwykle pewny siebie, trudno wyprowadzić go z równowagi. Nosi kowbojski kapelusz z przyszywkami na naboje.
Chloe Frazer – w tej części, Chloe pomaga Nate’owi między innymi w Syrii, słuzy jako kierowca. Po wypadku Charliego, zostaje przy nim opuszczając resztę.
Charlie Cutter – o tej postaci wiemy nie wiele. Jest przyjacielem Nathana, prawdopodobnie partner Chloe. Już na samym początku gry spotykamy go, gdzie „gra” agenta Talbota. W późniejszym etapie gry musi opuścić Nate’a z powodu wypadku.
Salim – szafir arabskiego plemienia, z którym Nathan styczność miał pustynii Ar-Rab-Al-Chali. Pomógł odnaleźć zaginione miasto.