uncharted 2 postacie
drakeNathan Drake (Nolan North) – poszukiwacz skarbów oraz potomek słynnego angielskiego korsarza, sir Francis’a Drake’a. Chciał za wszelką cenę odkryć sekret kryjący się za ekspedycją słynnego podróżnika, Marco Polo do Chin. Namówił go do tego jego dawny znajomy, Harry Flynn. W czasie wyprawy zdobył potężny artefakt, kamień Cintamani oraz odnalazł „mityczną krainę”, Shambhalę w Himalajach. Nathan to ryzykant, który nie boi się nowych wyzwań. Jest też romantykiem, lubiącym przebywać w towarzystwie pięknych kobiet. Podczas podróży związał się z Chloe Frazer, dziewczyną Harry’ego. Jednak na końcu rozstał się z nią, gdyż wciąż był zakochany w Elenie. Drake świetnie strzela z różnego rodzaju broni oraz potrafi posługiwać się sztukami walki.

drakeVictor Sullivan (Richard McGonagle) – wieloletni przyjaciel Drake’a i doświadczony poszukiwacz skarbów. Potrafi umiejętnie nawiązywać nowe znajomości. Jest romantykiem, który kocha kobiety i ich towarzystwo. Niestety posiada łatwość popadania w kłopoty i jest łatwowierny. Sądzi, że pieniądze są w stanie zaspokoić jego potrzeby, co niejednokrotnie okazało się złe dla niego. Wraz z Nathan’em uczestniczył w ekscytującej podróży do Himalajów. Pomimo wielu słabości, Sully jest szczerym i dobrym człowiekiem.

 

elenaElena Fisher (Emily Rose) – znana dziennikarka amerykańskiej stacji telewizyjnej i wieloletnia przyjaciółka Drake’a. Ambitna i inteligentna. Uparcie dąży do celu. Pomimo wielu perypetii, wciąż jest blisko związana z Nate’m. W trakcie podróży do Nepalu, towarzyszył jej kamerzysta Jeff, bliżej nam nieznany. Elena imponuje swoją urodą, a także doświadczeniem w niebezpiecznych wyprawach, które zdobyła w poszukiwaniu skarbu El Dorado. Pomogła Drake’owi odnaleźć Shambhalę, gdzie została poważnie ranna. Przeżyła dzięki pomocy mieszkańcom himalajskiej wioski.

 

drakeHarry Flynn (Steve Valentine) – poszukiwacz skarbów z Anglii oraz dawny kolega Drake’a. Podróżował po świecie w celu zdobycia skarbów i złota. Próżny i kłamliwy. Przez jakiś czas był związany z Chloe Frazer, poszukiwacz skarbów. Aby odkryć skarb Marco Polo, Harry zwrócił się do Nathan’a z prośbą o pomoc. Przekazał on mu cenne informacje, które następnie Flynn wykorzystał do swych własnych planów. Zdradził Drake’a, gdyż współpracował z Zoranem Lazarevićem. Wysadził się granatem.

 

chloeChloe Frazer (Claudia Black) – poszukiwacz skarbów i nowa przyjaciółka Drake’a. Jest świetną uwodzicielką, o czym nie raz się przekonał. Współpracowała z Sully’m i z Nate’m w celu odnalezienia Shambhali. Była niegdyś związana z Harrym Flynn’em. Odważna i sprytna. Chloe nie cofnie się przed niczym, żeby dojść do upragnionego celu. Dobrze walczy wręcz, a także posiada niezłą orientację w terenie.

 

 

drake

Zoran Lazarević (Graham McTavish) – były radziecki funkcjonariusz Tajnych Służb. Był wrogiem Drake’a, gdyż pragnął jako pierwszy dotrzeć do Shambhali. Współpracował z Harry’m Flynn’em. Bezwzględny dla swoich wrogów i okrutny. Podczas ostatniej walki w Shambhali, wykończyły go potwory.

 

 

drakeTenzin (Pema Dhondup) – mieszkaniec tybetańskiej wioski i przewodnik Nate’a. Podczas ich wspólnej wędrówki w Himalajach, został zaatakowany przez potwory przypominające yeti. Jemu i Drake’owi udało się ujść z życiem.

 

 

 

schaferKarl Schäfer (Rene Auberjonois) – dowodził nieudaną ekspedycją w latach 30. XX w., mającą na celu dotarcie do Shambhali. Zastrzelił agentów SS, gdyż nie chciał, aby skarb Marco Polo dostał się w ręce Hitlera. Mieszkał w wiosce w Himalajach. Został zabity przez ludzi Lazarevića.