W Uncharted: Drake’s Fortune dotrzemy do fascynujących i tajemniczych miejsc położonych w Ameryce Południowej.

uncharted drakes fortune panama
Panamapaństwo republikańskie znajdujące się w Ameryce Środkowej. Na jego obszarze mieści się Kanał Panamski, łączący Ocean Spokojny z Oceanem Atlantyckim. Na początku gry znajdziemy się na małym statku, na Morzu Karaibskim, gdzie wyłowimy trumnę sir Francis’a Drake’a (zamiast jego szkieletu odnajdziemy dziennik). Zobaczymy falującą wodę, mieniącą się na różne kolory, a także efektowny wybuch statku. Następnie dotrzemy do ogromnej jaskini znajdującej się w tropikalnej dżungli. Ujrzymy tu ozłacane rzeźby kamienne oraz wyryte na skałach tajemnicze napisy. W czasie poszukiwań skarbu El Dorado natkniemy się też na niemieckiego U – boat’a, leżącego na skraju wodospadu. Odnajdziemy w nim kolejną wskazówkę – wyspę opisaną jako UK2642, do której się udamy.

uncharted drakes fortune wyspa
Wyspa (UK2642)tajemnicza wyspa położona gdzieś na Pacyfiku, na której według mapy znajduje się złoty posąg. W czasie lotu samolotem zobaczymy wspaniałe widoki na porośniętą wilgotnymi lasami równikowymi wyspę. Po awaryjnym lądowaniu trafimy w sam środek gorącej dżungli, w której nie brak antycznych budowli. Dotrzemy do wraku naszego samolotu, znajdującego się na szczycie wysokiego drzewa. Na swojej drodze napotkamy wiele zabójczych pułapek, ukrytych w gąszczach krzewów i paproci. Zwiedzimy też ciekawe miejsca m.in. fortecę oraz sanktuarium.

uncharted drakes fortune forteca
Forteca – średniowieczna forteca położona na wysokim urwisku. Otoczona jest grubymi murami, po których będziemy się wspinać. Na szczycie zniszczonej wieży ujrzymy piękne widoki na Ocean Spokojny. Znajdziemy się w podziemiach zamku, ciemnych, opuszczonych i zalanych wodą. Będziemy świadkami brawurowej ucieczki z fortecy, w wyniku której dotrzemy do antycznego miasta.

uncharted drakes fortune ruiny
Zatopione miasto – starożytne miasto, które kiedyś nawiedziła powódź. Podczas niebezpiecznej podróży skuterem wodnym zobaczymy okazałe budowle zalane przez wodę, a także zjawiskowe palmy porastające zniszczone mury. Nie zabraknie również wspinaczek po stromych ścianach.

uncharted drakes fortune port
Portniegdyś przystań dla statków morskich, obecnie opuszczona i zrujnowana budowla. Dotrzemy tutaj w poszukiwaniu dalszych informacji o lokalizacji El Dorado. Zwiedzimy wszechstronne i zarośnięte wnętrza budynku oraz zobaczymy olśniewającą panoramę na drugą część wyspy. Odbędziemy kolejną ryzykowną podróż skuterem wodnym przez rwącą rzekę (pełną wybuchowych beczek), która zawiedzie nas do tajemniczej świątyni.

uncharted drakes fortune sanktuarium
Sanktuariumusytuowana wysoko w górach świątynia, otoczona mroczną i dziką dżunglą. Składa się z ogromnych dziedzińców, kościoła i długich korytarzy podziemnych. Czeka tu na nas wiele niebezpieczeństw oraz zagadek, które będziemy musieli rozwiązać. W podziemiach sanktuarium odnajdziemy szkielet sir Francis’a Drake’a oraz zmierzymy się ze zmutowanymi potworami. Dotrzemy do ukrytego hangaru z łodziami podwodnymi z czasów II wojny światowej. Po raz pierwszy ujrzymy skarb El Dorado (sarkofag), a także będziemy świadkami emocjonującej strzelaniny w czasie lotu helikopterem. Niedaleko owego hangaru, na statku transportowym rozegra się efektowna końcówka gry.