Lokacje w Uncharted 3
W nadchodzącej odsłonie Uncharted nie wiemy, gdzie dokładnie będzie rozgrywała się akcja gry. Wiemy tylko o niektórych lokacjach, które zwiedzimy podczas podróży.

Półwysep Arabski – wiemy, że Drake w Uncharted 3: Drake’s Deception trafi m.in. na ten półwysep. Zajmuje on powierzchnię 2 780 tys. km²,  jest tym samym największym półwyspem świata. Podobno zaginione miasto Iram znajduje się gdzieś na półwyspie. Pustynia Al Khali Rub leży na południu.

Ar-Rub’ al-Chali – pustynia w Uncharted 3 odegra znaczącą rolę. Wiemy, że twórcy chcą zaimplementować zaawansowany i realitystyczny system piasku (burze piaskowe). Pustynia jest położona na południu Półwyspu Arabskiego, w większości na terytoriach Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jemenu i Omanu.

Iram of the Pillars (również Irem o tysiącu filarów, Ubar, Wabar) – zaginione miasto na pustyni Ar-Rab al-Chali. Miasto istniało od III tysiąclecia p.n.e do początków naszej ery, słynęło z pałaców i świątyń o pozłacanych kolumnach. Według legend miasto stało się bajecznie bogate z handlu z regionami przybrzeżnymi, z ludnością Półwyspu Arabskiego i z Europą. We współczesnej historii niewiele mówi się o Iremie. Niektórzy historycy uważają, że jest wymysłem mitycznych opowieści. W Uncharted 3 Nathan Drake jest na tropie zaginionego Iramu i wokół niego będzie się koncetrowała fabuła.

Londyn – po oględzinach biurka w pierwszym teaserze gry widać kubek z nazwą kawiarni: Rapscallion Caffe. Wiemy, że znajduje się ona w Londynie, więc również tam historia zaprowadzi naszych bohaterów. Potwierdzeniem tego może być scena z tajemniczą kobietą, Katherine Marlowe w owym mieście.

Wiemy, że odwiedzimy też Francję i tajemniczą świątynię w dżungli. Na brak urozmaicenia nie możemy narzekać.