Uncharted 2: Among Thieves nie będziecie narzekać na brak różnorodności lokacji, które odwiedzimy.

museum uncharted 2
Stambuł – największe miasto w Turcji podzielone przez cieśninę Bosfor na część europejską i część azjatycką. W Stambule zobaczymy wspaniałe, ozłacane budowle pod osłoną nocy. Odwiedzimy (a raczej obrobimy) słynne muzeum, w którym podobno znajduje się lampa zawierająca wskazówki dotyczące kamienia Cintamani. Będąc na dachu budynku, ujrzymy przepiękny widok na ogromne suburbia, a także na spokojne Morze Marmara.

borneo uncharted 2
Borneo – trzecia pod względem wielkości wyspa na świecie, położona w Azji Południowo – Wschodniej. Odwiedzimy ją w poszukiwaniu zaginionej floty Marco Polo i dalszych wskazówek. Będziemy mogli przedrzeć się przez lasy równikowe porośnięte bujną roślinnością, gdzieniegdzie słysząc śpiewy dzikich ptaków. Dotrzemy także do tajemniczej jaskini, w której znajdziemy tybetański artefakt, phurbę. Nie ominą nas również „bajkowe” widoki na Ocean Spokojny.

nepal uncharted 2
Nepal – państwo w Azji Południowej, położone w środkowej części Himalajów. Do Nepalu zawiedzie nas mapa znaleziona w jaskini, która wskazuje świątynię, w której jest ukryta wskazówka dotycząca lokalizacji Shambhali. Akurat trafimy w samo miejsce walk rebelianckich, które toczą się na ulicach miasta. Zobaczymy zniszczone budynki, wielkie gruzowiska i dym unoszący się w powietrzu. Gdy dotrzemy na dach wysokiego hotelu, ujrzymy panoramę na centrum miasta. Będziemy świadkami burzącego się hotelu, który zostanie doszczętnie zniszczony. Podczas niebezpiecznej podróży pociągiem będziemy podziwiać zróżnicowanie krajobrazu – od bujnej dżungli do ośnieżonych szczytów najwyższych gór świata.

himalaje uncharted 2
Himalaje – najwyższy łańcuch górski na świecie, znajdujący się na południu Azji. Ma ponad 2,5 tys. km długości. Zwiedzimy wioskę tybetańską, w której życie toczy się bardzo powoli, a jej mieszkańcy są niezwykle serdeczni. Będziemy wspinać się w ogromnych jaskiniach lodowych, w których płyną czyste strumienie wody. Dotrzemy do klasztoru z wysokimi wieżami, w którym odkryjemy wrota do „mitycznej krainy”, Shambhali.

shambala uncharted 2
Shambhala – mityczna kraina, w której znajduje się najpotężniejszy artefakt na świecie – Kamień Cintamani. Przekraczając wrota Shambhali, nie można już nigdy ich opuścić. Zobaczymy wspaniałą krainę , oazę spokoju i szczęścia, w której wszystko posiada swój porządek. Ujrzymy dziką dżunglę, która skrywa dziwne budowle z kamienia oraz gigantyczne „Drzewo Życia”. Będziemy musieli zmierzyć się z przerażającymi strażnikami strzegącymi osadę, aby przeżyć.