.45 Defender – podstawowa broń Nate’a, która pojawia się w rozdziale 3 (Borneo). Pojemność magazynku to osiem strzałów. Jest to pistolet świetny na każdy dystans i posiadający dobrą celność.
92FS-9mm – pistolet na każdy dystans, posiadający jeszcze większy magazynek niż w pierwszej części Uncharted (75 strzałów).
Desert-5 – pistolet o dużej mocy, który pojawia się w rozdziale 15 (Train Wrecked). Magazynek posiada siedem strzałów. Charakteryzuje go niezwykła precyzja, którą umożliwia celownik laserowy.
Wes-44 – rewolwer, który pojawia się w rozdziale 3 (Borneo). Pojemność magazynku to sześć strzałów. Posiada ogromną siłę pocisku.
Micro-9mm – broń automatyczna. Magazynek posiada dwadzieścia strzałów. Jest szybkostrzelna, a także sprawna w przeładowywaniu.
P08-9mm – niemiecki pistolet półautomatyczny, który pojawia się w rozdziale 17 (Mountaineering). Pojemność magazynku to siedem strzałów. Dobry na krótki dystans.
Mk-NDI – granat semtex, który pojawia się w rozdziale 4 (The Dig). Lekki, duża siła rażenia.
MP40 – niemiecka broń maszynowa, która pojawia się w rozdziale 8 (The City’s Secret). Pojemność magazynku to trzydzieści pięć strzałów. Charakteryzuje ją sprawne przeładowywanie.
Pistole – mini shotgun, posiadający mały magazynek (dwa strzały).
AK-47 – podstawowa broń maszynowa. Pojemność magazynku to trzydzieści strzałów. Niestety posiada duży rozrzut i krótki zasięg.
M4 – automatyczna broń maszynowa. Pojemność magazynku to trzydzieści dwa strzały. Charakteryzuje ją duża moc oraz wysoka celność.
FAL – karabin, który pojawia się w rozdziale 5 (Urban Warfare). Pojemność magazynku to trzydzieści strzałów. Posiada daleki zasięg i jednocześnie jest stabilny.
Dragon Sniper – karabin snajperski. Magazynek posiada osiem strzałów. Jest wręcz idealny na dalekie dystanse.
Moss-12 – standardowy shotgun, który pojawia się w rozdziale 3 (Borneo). Pojemność magazynku to sześć strzałów. Najbardziej efektywny przy bliskich starciach.
SAS-12 – ulepszona, mocniejsza wersja Moss-12, która pojawia się w rozdziale 22 (The Monastery). Magazynek posiada osiem strzałów.
M32-Hammer – granatnik o dużej mocy, który pojawia się w rozdziale 6 (Desperate Times). Magazynek posiada cztery strzały. Służy do niszczenia odległych celów.
RPG-7 – rakietnica, która pojawia się w rozdziale 6 (Desperate Times). Charakteryzuje ją ogromna siła rażenia i daleki zasięg.
GAU-19 – broń obrotowa, która pojawia się w rozdziale 12 (A Train to Catch). Pojemność magazynku to pięćset strzałów. Przy jej pomocy można zniszczyć niemal wszystko.